Keemiline lokk selle tegemine on tänapäeval jäänud üsna teisejärguliseks just laia juuksehooldusvahendite kättesaadavuse tõttu. On volüümi andvaid ja juuri tõstvaid tooteid, on siluvaid ja oma loomulikku lokki esiletoovaid tooteid. Samuti on viimase 15-20 aasta jooksul kardinaalselt muutunud juukselõikustehnikad, milledega saab edukalt anda kliendi juustesse lisa volüümi ning tekitada vajalikul hulgal kohevust just sellesse soengu ossa, kus seda kõige enam vaja.
Lokid on praegu in. Ja üle pika aja on täiesti in ka keemilised lokid! Ent millistele juustele keemilised lokid sobivad ja kuidas neid hooldada?
Kellele sobib ja kellele mitte?
* Üldjoontes on keemilise loki tegemine mõistlik lühemasse juuksesse, sest sealt kasvab lokk kiiremini välja. Enamikule naistele piisab vaid suurema rulliga tehtud kohevuslokist, mis annab lõikusele kerge toe ega nõua samas eraldi vaeva.
* Ka pikematesse juustesse võib lokid teha, kuid siis peab arvestama, et need peavad olema piisavalt tugevad, et juukse raskus neid sirgeks ei veaks. Tugevama loki puhul on eriti oluline vahendite õige valik.
* Juurelokkide puhul kantakse lokivahend vaid rullidele keeratud juuste juureosale, mis tagab juuksejuurte kohevuse, kuid ülejäänud juuksed jäävad sirgeks. Juurelokk sobib ennekõike lühikestele juustele.
* Osalist keemilist lokki (kuni kuus rulli) soovitatakse tavaliselt siis, kui juuksed on väga karmid ja halvastihoidvad. Triinu Rohtsaar selgitab, et sellised lokid aitavad pehmendada eriti sõnakuulmatuid keerukohti ja anda tukale või kuklale hoidvuse. Üldjuhul on tegu lühematesse juustesse tehtava õrna keemilise lokiga või suure rulliga tehtud volüümlokiga, mis pehmendab ja vormib vaid väikest osa juustest.
* Iga värvitud juustega naine endale keemilisi lokke lubada ei saagi − juuksed saavad liialt kahju. “Värvitud juukseid võib küll keemiliselt lokkida, kuid arvestama peab, et tulemus ei pruugi alati meeldivalt üllatada. Kasutada saab vaid väga õrnu vahendeid, aga tihti piisabki vaid kergest volüümilokist, et soeng paremini hoiaks
Kui kaua keemiline lokk püsib?
Oleneb inimesest. Tugevate ja paksude juuste puhul võib lokk püsida koguni niikaua, kuni välja kasvab, hapramate juuste korral muutub keemiline lokk pehmemaks juba mõne kuu möödudes.
Kui tihti võib juukseid lokkida?
Kui ühed lokid on välja kasvanud, peaks kindlasti paar kuud vahet pidama ja alles siis uuesti sama sooviga juuksuri poole pöörduma.
Kerget juuksevärvi võib kasutada ka keemilise loki tegemise ajal. Püsivärvid ja blondeerimisvahendid aga sisaldavad samuti ammoniaaki nagu ka lokivedelik, sellepärast neid üheaegselt kasutada ei tohi. Kõige parem on teha enne lokid ja alles mõne nädala pärast juuksed värvida.
Kuidas keemiliselt lokitud juukseid hooldada?
Loomulikult nõuab lokitud juus erilist tähelepanu ja hoolitsust. Keemiline lokk muudab juustes niiskuse tasakaalu ning kui juus ei saa piisavalt niisutavaid aineid, muutub ta hapraks ja tuhmiks. Kõige sobivamad vahendid on niisutavad palsamid ja vahud, mis pärast pea pesemist pähe jäetakse.
Vajalikud ained imenduvad ja toimivad paremini, kui palsam või vaht n.ö pähe kammida (NB! - mitte tiheda kammiga!). Väga kasulikud on ka niisutavad juuksemaskid.
Juba keemilisi lokke tehes küsi juuksurilt enda juuksetüübile sobivaid tooteid, eriti hästi mõjuvad muidugi professionaalsed ehk salongist ostetud vahendid. Pea meeles, et päike ja merevesi on keemilisele lokile üsna kahjulikud.
Aega võib keemilise loki tegemiseks kuluda keskmiselt 1,5-2h, eriti pika ja paku juukse puhul kuni 3,5h. Juuksuriteenuste hinnakiri >