Kallid kliendid!
Teatame, et ajavahemikul 20.04-27.04.2019 meie e-poe meeskond on puhkusel.
Uusi e-poe tellimusi votame vastu ka puhkuse ajal,
kuid uute tellimuse postitamine algab alates 29.04.2019.
Meie pood-ladu, mis asub aadressil:
Sutiste tee 30, Tallinn, ajavahemikul 20.04-27.04.2019 tootab 15.00-19.00.
 
Vabandame ebamugavuste eest!
 

Artiklid

Tagasi
27/04/2013 22:30  Juuksed kiirelt terveks ja säravaks
 | Uudis on aegunud: 09/23/2022 06:20
Pilkupüüdvale soengule panete aluse juba hommikul vannitoas, juuksur võib sellele pärast ainult pisut kaasa aidata.
Järgnevad 17 soovitust pealtnäha nii elemen-taarseks ettevõtmiseks nagu peapesu aitavad juuksed muuta märgatavalt tervemaks ja läikivamaks.Enne pesemist tuleks juuksed korralikult läbi harjata ja juukselakk välja kammida, sest paljud tänapäeva lakid on n-ö veekindlad ehk teisisõnu – lakk ei lase end lihtsalt välja pesta.
Normaalne on pesta pead iga kolme päeva tagant. Mehed, nagu ka naised, kel lühike poisipea, võivad pesta ka iga päev. Teistel ei tasu aga pesta tihedamini kui kord kahe-kolme päeva tagant, muidu muutuvad juuksed liiga hapraks ning lähevad ruttu rasvaseks.On täiesti ükskõik, kas pesta pead hommikul, päeval või õhtul, kuid üks nõuanne siiski: pikki raskeid lokke on kõige sobivam pesta õhtul enne magamaminekut, sest siis näevad juuksed järgmisel hommikul välja loomulikud ja ilusad. Kõigi teiste lõikuste ja soengute puhul võib õhtul pestud pea näha hommikul välja nagu linnupesa. Põhjuseks on juuste hõõrdumine padjal, mis muudab nad ka kergesti katkevaks.

Šampooniga on nagu mis tahes muu vahendiga – organism harjub sellega ära ja toode ei avalda enam loodetud mõju. Seetõttu tasuks ka šampooni iga kahe nädala tagant vahetada, ja siis taas oma lemmikvahendi juurde tagasi pöörduda. Nii säilitab šampoon alati oma värske toime.
Kas kasutada pesemisel šampooni üks või kaks korda, sõltub sellest, kui mustad juuksed on. Kui tulete tolmustelt remonditöödelt või pesete pead üle kahe nädala, siis muidugi kulub ära veel teinegi kord šampooni panna. Ent kui pesete juukseid iga paari päeva tagant, piisab ühest šampoonikorrast. See tuleb kasuks nii peanahale kui ka juustele.
Niinimetatud 2-in-1 ehk kaks-ühes-tooted on igati sobilikud küll meestele, kuid naiste pikemad juuksed vajavad siiski eraldi šampooni ja palsamit. Kaks-ühes-tooted muudavad juuksed jõuetuks, mis omakorda vähendab kohevust.
Keskmise pikkusega juustele piisab pöidlaotsasuurusest palsamitupsust. Palsamit peaks kandma pealaele, sest kuklas on juuksed tugevamad ja keskkonnamõjude eest paremini kaitstud kui õhukesed pealmised juuksed. Pikkade juuste puhul võiks kanda palsamit ka ainult juusteotstesse.
Parim on pesta pead tavalise sooja veega, kuid pikemaid juukseid tasuks loputada jaheda veega – nii sulguvad juuksepoorid paremini ja juuksed jäävad kaunilt läikivad. Samuti on täiesti ükskõik, kas pesete pead püsti seistes duši all või ette kummardudes. Peaasi, et kõik pesuvahendi jäägid saaksid hästi välja loputatud.
Pesemisest mitte vähem oluline on loputamine. Tähtis on, et kõik pesu- ja hooldusvahendid ning šampoonivaht korralikult eemaldatakse. Puhtaid juukseid on lihtne ära tunda selle järgi, et nad rätikuga kuivatamisel puhtusest "kriuksuvad".

Kui peanahk pärast pesemist sügeleb, on ärritunud või on tekkinud kõõm, on šampoon olnud liiga tugeva toimega. Siis tuleb lihtsalt sobivam pesuvahend leida. Peanahk rahuneb kiiresti, kui kord nädalas pesta juukseid vaid puhta veega ning lakke ega muid sääraseid vahendeid mitte kasutada. Samuti aitab pehme toimega apteegikosmeetika.
Kui mehed pärast peapesemist kohe rätikuga juuksed ära kuivatavad, on see täiesti okei. Naised aga võiksid endale rätikust siduda pähe kerge turbani, et see vee endasse imaks. Juuksed rätikuga kohe kuivaks hõõruda pole naistel kuigi tark tegu.
Kui turbaniks seotud rätiku peast võtate ja juuksed hakkavad juba kuivama, tuleks nad laiade piidega kammiga läbi kammida.
Parim aeg föönitada on siis, kui juuksed on juba kergelt kuivanud. Ideaalvariandis võiks ajakava olla selline: peapesu, turbanis hommikusöök ja meik ning alles seejärel läheb föönitamiseks.
Föönitamisel on väga oluline kasutada kuumakaitsesprayd. Kui föönitada juukseid üle pea, eriti lokkide puhul, lisate soengule kohevust. Selleks võib kasutada ka spetsiaalset fööniotsakut – difuuserit. Kui aga föönitada juukseid pealaelt allapoole, jääb soeng siledam ja läikivam.
Vanaemade kiidetud õlu ja munad teevad juustega tõepoolest imet. Kui näiteks segada munakollast oliiviõliga, kanda segu juustele ning lasta sel pikalt toimida, muutuvad juuksed silmanähtavalt tervemaks ja läikivamaks. Sellist segu võiks kasutada kord kuus. Õlle juures häirib paraku lõhn, sest seda on juustest raske välja saada.
Äärmuslike ilmaolude puhuks mingeid erivahendeid pole, juuste eest tuleb lihtsalt veidi rohkem hoolt kanda. Näiteks ei anna juukselakk väga kuuma ilmaga mingit erilist tulemust; ka juuksevahtu ei soovita, sest palavaga hakkavad juuksed siis lihtsalt kleepima.

Juustesse koguneva elektri vastu – eriti talvel – ei saa pesemisel midagi ette võtta. Küll aga aitavad "pinget maandada" kreemjad hooldusvahendid ning profisarjadest leiab ka spetsiaalseid spraysid. Või võtke kas või vana head Nivea kreemi, hõõruge väike kogus peopesadele ja tõmmake kätega üle juuste. Seda saab isegi büroos laua taga teha.

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      KÕIK TOOTED     JUUKSED      KEHA     NÄGU    MEIK     BRÄNDID     EHTED    ILUSALONG    TELLIMUSINFO    MÜÜGITINGIMUSED   KONTAKT